Ankieta - Unicef

Ankieta do programu Miasto Przyjazne Dzieciom

Na zaproszenie Klubu Szkół UNICEF nasza placówka  uczestniczyła  w ankiecie dotyczącej  programu Miasto Przyjazne Dzieciom .

UNICEF pragnie poznać opinię polskich dzieci na temat tego jak oceniają miasta, w których żyją.

Wyniki ankiety będą stanowić cenne źródło informacji i staną się jednym z kluczowych elementów służących kształtowaniu i rozwijaniu programu Miasto Przyjazne Dzieciom.

W  ankiecie online wzięło udział  95 uczniówz naszej szkoły z klas  4b, 6a, 7a, 7c, 8b, 8c szkoły podstawowej.

Obecnie pilotażowy program Miasto Przyjazne Dzieciom w naszym kraju jest realizowany jedynie w Gdyni, która w ramach nowych obowiązków będzie, między innymi, rozwijać politykę rodzinną i promować wiedzę o prawach dziecka. Projekt zakłada też zaangażowanie dzieci w życie miasta.

Na świecie realizują go  mieszkańcy licznych krajów  Europy zachodniej oraz Finlandii, Turcji,  Kanady, Mongolii, Brazylii, Mozambiku, Korei Południowej czy Nowej Zelandii.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom informatyki i języków obcych za udostępnienie do badania pracowni komputerowych a uczniom za ich udział w badaniu.

Działanie  koordynowała p. Małgorzata Flis-Podkańska