Finał Projektu za nami!!!

Zakończyliśmy realizację projektu edukacyjno – pomocowego UNICEF Wszystkie Kolory Świata. Dzięki uszytym dziewięćdziesięciu wyjątkowym laleczkom, niezwykłym kupującym  i zaangażowaniu Was wszystkich udało nam się zebrać 2060 złotych. Kwota uzyskana na dwóch aukcjach to 1710 złotych a kwota uzyskana z kiermaszu laleczek to 350 złotych  – w sumie 2060 złotych, które  pozwolą UNICEF na zakup 824 szczepionek i uratowanie 206 dzieci mieszkających w najbiedniejszych rejonach świata.

Na początku projektu w klasach 2a, 2c, 6a i na zajęciach Klubu Europejskiego uczniowie zostali zapoznani z istotą i koniecznością szczepień oraz utrudnionym dostępem do nich w wielu krajach, wysoką zachorowalnością a niekiedy również śmiertelnością dzieci. Następnie uczniowie z różnych klas przystąpili do szycia laleczek wg szablonów udostępnionych  przez UNICEF. Wybrali kraje ich pochodzenia oraz imiona. Znaleźli ciekawe informacje o tych krajach. Uczniowie klas 2a i 2c szkoły podstawowej szyli  laleczki w szkole wraz z rodzicami na zajęciach warsztatowych, uczniowie starszych klas, często na zajęciach plastyki lub w domu. Ostatecznie w szycie laleczek zaangażowało się bardzo wielu uczniów z różnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum, ich rodziców, babć, dziadków, cioci i wujków.

Efektem były przepiękne laleczki z Polski i świata, w tym z  bardzo egzotycznych krajów. Niezwykłe , gdyż każda z nich symbolizowała pomoc innym dzieciom. Jeszcze przed aukcją można je było obejrzeć na stronie internetowej naszej szkoły oraz stronie zso6 dzięki p. Jackowi Kozłowskiemu i p. Grzegorzowi Gołębskiemu Laleczki miały swoje akty urodzenia, na których znalazły się  informacje o nich ale także imiona ich twórców. Metryczkę laleczki UNICEF do naszych potrzeb adoptował p. Lech Strawa.

Radio Bon Ton oraz Supertydzień Chełmski przekazały informacje o naszej aukcji  mieszkańcom Chełma i okolic.

W jej przygotowaniu z wielkim zaangażowaniem pomogli Klubowicze z kl.3B, 3D, 3E i 3G oraz uczniowie z kl. 2d szkoły podstawowej, za co  im pięknie dziękujemy.

Zespół Incognito wraz z p. Pawłem Dadasem zadbał o oprawę muzyczną przedsięwzięcia, członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego o stronę kulinarną- przygotowano po kilkanaście potraw z różnych krajów. Pomogli im w tym uczniowie z klas p. Anny Jurczuk i p. Eweliny Buszko-Kowalskiej. Klubowicze przygotowali również wystawę fotografii z różnych kontynentów , w tym z krajów takich jak Turcja, Cypr, Egipt, Australia czy Kazachstan. Licytatorami byli Kasia i Filip  oraz Paulina i  Michał. Licytujący przekazywali za laleczki różne kwoty ale niektóre z nich osiągnęły kwotę  nawet 80 zł. Ogromną aktywność w trakcie licytacji wykazali rodzice z kl. 2c szkoły podstawowej, za co należą im się szczególne podziękowania.

Laleczki, które nie znalazły  od razu swojego domu znalazły go w trakcie zorganizowanego wkrótce kiermaszu. Ogromną pomoc w trakcie przygotowania i trwania kiermaszu wykazały uczennice z kl. 2a szkoły podstawowej

i 3G gimnazjum.

Szczególne podziękowania przy realizacji projektu kierujemy na ręce p. Marzeny Jeleń, p. Ewy Lipskiej i p. Grażyny Wiśniewskiej  a za pomoc przy aukcji p. Katarzynie Łusiak.

Koordynatorem projektu UNICEF Wszystkie Kolory Świata  była p. Małgorzata Flis-Podkańska.

Przeogromnie dziękujemy całej społeczności szkolnej – Pani Dyrektor, wychowawcom, nauczycielom, uczniom, ich rodzinom, paniom woźnym, panom konserwatorom  i paniom od kuchni za realne wsparcie akcji.

Wiemy, że w wielu naszych domach znajdują się teraz laleczki, na które patrząc, powinniśmy również widzieć uśmiechnięte i zdrowe dzieci. Zaszczepionym dzięki akcji UNICEF dzieciom już nigdy nie powinny zagrażać polio, tężec,  odra czy gruźlica.

Serdecznie dziękujemy za uratowanie dwustu sześciorga dzieci. Wszyscy jesteście wspaniali!

Klub Szkół UNICEF i Szkolny Klub Europejski