Unicef - Listopad

Szanowni Państwo,

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyjątkowego świętowania tego dnia razem z UNICEF. 20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Zależy nam, aby jak najwięcej szkół i przedszkoli w Polsce włączyło się w obchody tego niezwykle ważnego święta.

UNICEF jest największą na świecie organizacją w całości dedykowaną dzieciom. Wszystkie nasze działania mają na celu zapewnienie dzieciom na świecie możliwości korzystania z ich praw. UNICEF jest strażnikiem Konwencji o prawach dziecka na świecie. Symbolem naszej organizacji jest kolor niebieski. Niebieski gwarantuje prawa wszystkim dzieciom!

Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNIC

EF jest#GoBlue - akcja polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego (koloru UNICEF) we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych tego dnia w Państwa placówce. Prezentacja, którą Państwu udostępniamy (dostępna wśród materiałów do pobrania na stronie akcji) zawiera szereg propozycji, z których mogą Państwo skorzystać. Podjęcie się działań mających na celu uczczenie tego dnia będzie symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Obejrzyj FILMY