"Nie pal przy mnie, proszę" - 2014/2015

W roku szkolnym 2014/ 2015 w Szkole Podstawowej nr 11 im. Ireny  Sendlerowej w Chełmie

prowadzone były działania w klasach I - III w ramach programu profilaktycznego

„Nie pal przy mnie, proszę.”

W klasach I zostały zrealizowane zajęcia warsztatowe ( po 5).W klasach II i III odbyły się pogadanki

pielęgniarki szkolnej na temat : Dlaczego należy dbać o zdrowie?,

Odżywiamy się zdrowo, Co szkodzi naszemu zdrowiu?

Uczniowie wklejali do zeszytów i kolorowali kartki ze znaczkami „ Nie pal przy mnie, proszę”

W marcu uczniowie klas I – III obejrzeli występ teatralny pod tytułem: „ Jak Maja i Gucio dbają o zdrowie”.

Po występie odbyła się pogadanka na temat treści zawartych w przedstawieniu.

W maju został ogłoszony konkurs dla poszczególnych klas .Klasy pierwsze wykonały prace plastyczną

na temat „ Żyję zdrowo” Uczniowie klas II rysowali plakat „Nie pal przy mnie, proszę”.

Natomiast trzecioklasiści pisali listy do osób palących papierosy.

Na konkurs wpłynęły 83 prace. Komisja wybrała i nagrodziła 51 prac.

Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki. Nagrodzone prace zostały

umieszczone na wystawie, którą oglądają nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również nauczyciele i rodzice.

Na podsumowanie realizacji programu dzieci obejrzały prezentację multimedialną

„Nie pal przy mnie, proszę”. Sprawozdanie i najciekawsze zdjęcia zostały umieszczone na stronie szkoły.

Koordynatorką programu była

Irena Strzelec