Międzyszkolny konkurs recytatorski "Mój dziecięcy świat"

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

„Mój dziecięcy świat”

Dnia 14 marca 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. I. Sendlerowej w Chełmie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Mój dziecięcy świat”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III szkół podstawowych miasta Chełma oraz dzieci 5 i 6-letnie Przedszkoli Miejskich nr 12,13,15, wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych bądź przedszkolnych. Ideą konkursu jest prezentacja możliwości twórczych dzieci oraz promocja ich talentów.  Licznie zgromadzeni widzowie - rodzice, nauczyciele oraz uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać 40 wykonawców prezentujących wiersze mówiące o dzieciach w sposób żartobliwy, poważny, wesoły bądź smutny.

Występy recytatorów oceniała czteroosobowa komisja w składzie: Urszula Korpysz -przewodnicząca, Augustyn Okoński, Teresa Petla, Iwona Ceret – członkowie.

Nagrodę specjalną w konkursie otrzymała Marta Mordacz (ucz. SP nr 11, op. Maria Wojtas). Tytuł laureata konkursu przyznano 7 wykonawcom. Otrzymali go:

1. Nina Piszczek (PM nr 12, op. J. Skalska)
  2. Jakub Maceńko (NSP Razem”, op. J. Rzeszot)
  3. Eliza Szymańska  (SP nr 11, op. G. Wisniewska)
  4. Izabela Stasiak (SP nr 1, op. M. Babkiewicz)
  5. Olaf Barcicki (SP nr 4, op. E. Chmiel, A. Sroka)
  6. Gabriela Kamińska ( SP nr 11, op. J. Bartosik)
  7. Kinga Dorosz (SP nr 4, op. I. Kisiel-Tałaj)

Ponadto wyróżnieni zostali:

1. Miriam Czachorek ( SP nr 4, op. I. Żyszkowska, T. Szmagalska)
  2. Małgorzata Oleksiejuk (SP nr 11, op. E.Lipska)
  3. Mikołaj Weremkowicz (SP  nr 11, op. G.Wiśniewska)
  4. Kacper Siry (PSSP ,op. I. Magryta)
  5. Karolina Hanc (SP nr 1, op. E. Kobelska)
  6. Hanna Jasińska ( SP nr 1, op. B. Legieć)
  7. Zuzanna Holly (SP nr 2, op. R. Ligaj)
  8. Aleksandra Zalewska (PSSP, op. J. Chilczuk)

Słowa szczególnego uznania należą się wszystkim przedszkolakom, którzy stanęli do zmagań konkursowych

z uczniami. Wszyscy zgromadzeni mieli możliwość udziału w zabawie integracyjnej „Ćwierćland”.

Dzięki hojności sponsorów: Rady Rodziców SP nr 11, Wydawnictwa DIDASKO, Centrum Rozwoju

i Edukacji z Lublina, Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych oraz Spółdzielni Mleczarskiej BIELUCH

w Chełmie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.

Organizatorami Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Mój dziecięcy świat” byli nauczyciele

Szkoły Podstawowej nr 11 im. I. Sendlerowej w Chełmie: Ewa Gruszecka, Ewa Lipska, Irena Strzelec,

Beata Wojdyk, Paweł Strzelec.