Szkolny konkurs „EKO-OZDOBA CHOINKOWA”

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie dzieci i dorośli z przyjemnością wykonują ozdoby, które sprawiają, że czas świętowania jest czasem pięknym i uroczystym. W związku z tym namówienie uczniów z klas IV – VIII do udziału w szkolnym konkursie, w którym zadaniem młodych twórców było wykonanie ozdoby choinkowej z materiałów odpadowych, nie było trudne.

Podejście uczniów do wykonania prac było bardzo różnorodne. Każdy z 26 uczestników konkursu miał swój ulubiony, materiał. Dla jednych był to plastik, dla innych papier lub tkanina. Niektórzy decydowali się na połączenie różnych tworzyw. Podnosiło to poziom trudności wykonania zadania, bo wymagało znalezienia właściwej metody połączenia surowców wtórnych. Efekty pracy uczniów, jak co roku, były wyjątkowe. Powstały atrakcyjne pod względem wizualnym małe dzieła sztuki. Cel konkursu został osiągnięty – uczniom w praktyce udało się zastosować zasadę odzyskiwania tworzyw, które mogły stać się bezużytecznym odpadem. Organizatorki konkursu pt.: „KREATYWNY UCZEŃ” - Pani Magdalena Chojnacka i Pani Joanna Słupczyńska oceniając prace uczniów brały pod uwagę: pomysłowość, oryginalność i estetykę wykonania pracy. Przyznały uczestnikom konkursu następujące lokaty:

LAUREACI W KATEGORII: klasy IV – VI

I miejsce – Martyna Wójtowicz (klasa Vb)
II miejsce  (ex eaquo) – Nikolletta Garamaj (klasa IVd) i Gabriel Szykuła (klasa VIc)
III miejsce  (ex eaquo) – Antoni Białowąs (klasa IVa), Wiktoria Nazaruk (klasa IVc) i Maja Dolot (klasa Vb)

W kategorii klas IV – VI prace wykonali również:

Oktawia Karwat (klasa IVd)
Laura Wór (klasa IVa)
Karolina Walczuk (klasa IVd)
Nikola Dybkowska i Oktawia Karwat (klasa IVd)
Jakub Dyczko (klasa Va)
Michał Pałys (klasa Va)