Warsztaty językowe

W piątek 18.09.2020 uczniowie klasy dwujęzycznej 7d wzięli udział w warsztatach językowych prowadzonych przez studentów fizyki z Uniwersytetu Sapienza w Rzymie. Karolina, absolwentka Gimnazjum nr 6 im. Sybiraków w Chełmie oraz Miguel, pochodzący z Peru, opowiedzieli uczniom o możliwościach studiowania za granicą, ciekawych projektach zagranicznych m.in. o projekcie w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych w Genewie, podróżach oraz o korzyściach płynących ze znajomości języków obcych. Studenci poprowadzili warsztaty w języku angielskim, co było świetną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a całości przyświecało przesłanie, że warto dążyć do spełniania swoich marzeń.