Nasza Szkoła w Programie Erasmus +

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 11 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie znalazła się wśród 565 szkół w Polsce, które otrzymały akceptację oraz dofinansowanie na realizację międzynarodowego projektu w ramach Akcji 2 – Partnerstwa Współpracy Szkół (KA229) w sektorze Edukacja Szkolna Programu Erasmus +.

Projekt „Teen Thinkers” będzie realizowany wspólnie ze szkołami partnerskimi z Turcji, Słowacji, Łotwy oraz Rumunii. Celem projektu jest uchronienie młodzieży od uzależnień od nowoczesnych technologii oraz nauka bezpiecznego korzystania z internetu oraz najnowszych technologii. Uczniowie klasy dwujęzycznej poznają swoich zagranicznych rówieśników, a także ich kulturę i tradycje w trakcie kilku zaplanowanych wyjazdów. Będzie to wspaniała okazja do integracji oraz komunikacji w języku angielskim.

Kwota grantu otrzymanego przez szkołę wynosi 24.462 euro, natomiast pełny grant przyznany na realizację projektu wynosi 130.020 euro. Projekt będzie realizowany od 01.11.2020 do 31.10.2022. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka angielskiego, pani Karolina Szczeblewska.