Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Uczniowie z Jedenastki świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF.

20 listopada Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30 rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Aby ją uczcićSzkolny Klub Europejski, Klub Szkół Unicef zorganizowały szereg działań mających zwrócić uwagę na dzieci i ich prawa: wystawę prac plastycznych, prezentacje, plakaty i quizy. Zorganizowano konkurs na najciekawszą gazetkę szkolną związaną z tematyką praw dziecka, który wygrały klasy 7c i 4a. Panie: Joanna Bartosik (2a), Małgorzata Flis-Podkańska (8c), Dorota Kuchta (3d), Ewa Lipska (3a) i Iwona Rak (5b) przeprowadziły także specjalne lekcje, których celem było uświadomienie uczniom jak zapisy Konwencji o prawach dziecka przekładają się na ich codzienne życie. Pani Marzena Jeleń przygotowała wystawę prac plastycznych, plakaty i dekoracje przygotowali uczniowie z klas 5a, 5b, 8a i 8c. Wielu nauczycieli i uczniów ubrało się tego dnia na niebiesko, włączając się w międzynarodową Akcję #GoBlue, będącą gestem poparcia dla działań na rzecz praw dziecka.

Wydarzenie koordynowały pani Małgorzata Flis-Podkańska i pani Iwona Rak.

.